Zaloguj się

Visa Checkout (elektroniczny portfel Visa)

Usługa VISA Checkout

To szybka, wygodna i bezpieczna forma płatności internetowych. Ułatwia dokonywanie płatności za zakupy w internecie zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych. Transakcja z wykorzystaniem e-portfela Visy jest o wiele prostsza niż sięganie po kartę. Zamiast wpisywać dane karty płatniczej przy każdej okazji, gdy kupujemy coś online, możemy skorzystać z zaufanego pośrednika, który przechowuje dane naszych kart oraz inne informacje potrzebne do sfinalizowania transakcji (np. adres wysyłki, e-mail i telefon kontaktowy).

Klienci Banku Spółdzielczego Rzemiosła, którzy zdecydują się na korzystanie z usługi Visa Checkout, zobaczą jeden z trzech poniższych wizerunków.

Jak skorzystać z usługi?

To proste, wystarczy dokonać rejestracji swojej karty w serwisie Visa Checkout na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/visa-checkout-klientow.html lub podczas wizyty w e-sklepie po wybraniu Visa Checkout jako metody płatności.

Rejestracja składa się z trzech kroków. Pierwszym jest podanie danych osobowych, adresu e- mail i hasła oraz potwierdzenie zapoznania się z warunkami świadczenia usługi. W drugim dodajemy kartę płatniczą, wpisując zestaw danych niezbędnych w każdej transakcji w sieci (w tym kod CVV2/CVC2 z rewersu karty). Na trzecim etapie uzupełniamy dane adresowe do wysyłki towaru.

Visa Checkout umożliwia zapisanie dowolnej liczby kart płatniczych – debetowych i kredytowych – zarówno Visa, jak i innych systemów. W takim wypadku przy dokonywaniu płatności system podpowiada zawsze kartę wskazaną przez jej użytkownika jako preferowaną.

Po poprawnie przeprowadzonym procesie rejestracji (lub dodaniu kolejnej karty) Klient może korzystać z e-portfela. Płacąc za zakupy wybiera jedynie przycisk Visa Checkout na stronie sprzedawcy i potwierdza płatność podając nazwę użytkownika i hasło.

Korzyści

Użytkownik dokonując transakcji nie musi mieć przy sobie swojej karty ani każdorazowo wprowadzać wszystkich niezbędnych danych. Oprócz uproszczenia procesu płatności Klient może korzystać ze specjalnych rabatów i promocji oferowanych przez sklepy internetowe dla osób płacących przez usługę Visa Checkout. Bieżące oferty dostępne są na stronie visa.pl

Płacenie za zakupy online w Visa Checkout gwarantuje Klientom dostęp do takich samych korzyści, jakie zapewnia im tradycyjne posługiwanie się kartami m.in. możliwości odzyskania wydanych pieniędzy w wypadku problemów z dostawą lub niezgodnością towaru z zamówieniem (chargeback).