Dobre nawyki BLIKA podczas płatności

Dobre nawyki BLIKA podczas płatności

BLIK to przede wszystkim wygoda użytkowania, szybkość i co najważniejsze bezpieczeństwo płatności. Jest popularną metodą płatności, za którą stoi szereg zabezpieczeń aplikacji bankowych. Bezpieczeństwo technologiczne nie zwalnia jednak użytkowników z pamiętania o dobrych nawykach w trakcie realizowanych transakcji.

Pamiętaj!
Jeśli zachowasz ostrożność i nie ujawnisz nieuprawnionej osobie kodu BLIK, hasła logowania do aplikacji bankowej oraz odpowiednio zabezpieczysz swoje konto i telefon, to ryzyko oszustwa jest znikome.

Zawsze SPRAWDZAJ co potwierdzasz w aplikacji banku!
Po wpisaniu kodu BLIK na stronie płatności w sklepie internetowym, bankomacie, czy terminalu płatniczym, w aplikacji mobilnej Twojego Banku pojawi się komunikat z podsumowaniem płatności. To jest ten moment, w którym koniecznie zweryfikuj dane swojej płatności.
Upewnij się w jakiej kwocie i gdzie mają powędrować Twoje pieniądze.

Zawsze sprawdzaj, czy kwota jaką widzisz na ekranie aplikacji jest tą, którą chcesz uiścić. Jeśli kwota różni się od tej jaką chcesz przeznaczyć na zakup lub wypłatę z bankomatu, odrzuć taką płatność.

Jeżeli nazwa sklepu jest inna od tej, gdzie chcesz zapłacić za zakupy, masz możliwość wycofać się z tej płatności i nie zatwierdzać jej w aplikacji.

Pamiętaj! Kodem PIN potwierdzaj wyłącznie te płatności, których dane bezwzględnie się zgadzają.