< Wróć do strony Aktualności

26.06.2026

Glosa po Zebraniu Przedstawicieli Banku

W Zebraniu Przedstawicieli Banku, 23 czerwca br. uczestniczyło ponad 80% uprawnionych do podejmowania decyzji delegatów – przedstawicieli udziałowców Banku. Zebranie zdecydowało między innymi, o udzieleniu absolutorium wszystkim członkom Zarządu Banku i podziale zysku wypracowanego w 2025 roku.

Był to szczególny wyborczy rok. Zakończyła pracę Rada Nadzorcza kadencji 2022 – 2026. Serdecznie dziękujemy członkom odchodzącej Rady Nadzorczej za ich pracę, zaangażowanie i czuwanie nad spektrum bankowych spraw. 

Delegaci Banku wybrali 11. nowych członków Rady Nadzorczej. 
Ciekawostką jest, że po raz pierwszy w składzie Rady przeważają panie – w nowej Radzie znalazło się 6 przedstawicielek właścicieli Bank.
Wszystkim członkiniom i członkom nowej Rady Banku gratulujemy i życzymy czterech lat satysfakcjonującej, twórczej pracy na rzecz naszej bankowej społeczności. 

Zebranie Przedstawicieli zdecydowało również o podziale zysku wypracowanego w ubiegłym roku.
Z blisko 45,5 mln zł ponad 41 mln zł dokapitalizuje fundusz zasobowy Banku, 4 mln zł trafią na fundusz ogólnego ryzyka bankowego. 

Bank po raz kolejny wypłaci dywidendę posiadaczom udziałów. Wyniesie ona 20% wartości posiadanych udziałów.
Wypłata dywidendy rozpocznie się od 8 lipca br.