< Wróć do strony Aktualności

10.10.2022

Witamy w świecie BLIKA

Z przyjemnością informujemy, że od 10 października klienci naszego Banku mogą korzystać z płatności mobilnych BLIK.
Dzięki usłudze można wygodnie i bezpiecznie płacić za zakupy w Internecie i sklepach stacjonarnych, wypłacać gotówkę z bankomatów, a także realizować natychmiastowe przelewy na telefon BLIK. Z rozwiązania może skorzystać każdy użytkownik aplikacji mobilnej TuBSR.

– Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie dołączył do grona banków oferujących swoim klientom BLIKA. Wdrożenie BLIKA było dla nas priorytetem i jednym z najważniejszych projektów ostatnich lat. Aby skorzystać z funkcji BLIK wystarczy uruchomić naszą bankową aplikację TuBSR - mówi Paweł Kulak, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie. W najbliższym tygodniach uruchomimy także funkcję „prośba o przelew” – dodał Paweł Kulak.

BLIK pozostaje bezkonkurencyjną metodą płatności w e-commerce. Z usługi korzysta juz ponad 11 milionów użytkowników.
Od czwartego kwartału 2018 r. wyprzedza karty pod względem liczby transakcji realizowanych w tym kanale. Polscy użytkownicy e-handlu płacą nim zdecydowanie częściej – zgodnie z danymi Narodowego Banku Polskiego na koniec marca 2022 r. liczba transakcji BLIKIEM była wyższa od liczby transakcji kartami aż o 218 proc. W drugim kwartale 2022 r. użytkownicy BLIKA zrealizowali 292 mln transakcji o wartości 38,7 mld zł.

– Płatności BLIKIEM z miesiąca na miesiąc cieszą się wśród Polaków rosnącym zainteresowaniem. Do tej pory zaufało nam już ponad 11 mln klientów i ta liczba z każdym kolejnym kwartałem sukcesywnie rośnie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że popularność BLIKA i jego potencjał został dostrzeżony przez Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie. Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas rozwiązanie, które zapewnia wygodę, szybkość i bezpieczeństwo transakcji, zostanie dobrze przyjęte przez użytkowników krakowskiego banku – mówi Monika Król, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu płatności mobilnych BLIK.

BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie praktycznie każdy z klientów krajowych instytucji płatniczych oferujących aplikację mobilną. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla użytkowników. Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej usługi!

Więcej informacji o BLIKu znajdziesz tutaj